Prominent & Leading Manufacturer from New Delhi, we offer 70ml round tablet container, pet capsule container, tablet container 120 ml, saffron packaging jar and ayurvedic churan containers.







₹ 5.5 / PieceGet Latest Price
| Color | White |
| Material | Plastic |
| Cap Type | Screw Cap |
| Capacity | 70 ml |
| Base Shape | Round |
We are occupied in providing an extensive gamut of 70ml Round Tablet Container. These products are made in compliance with worldwide industry standards.






₹ 8 / PieceGet Latest Price
| Size | 100ml/120ml |
| Color | Amber/white/transparent/Blue/Green |
| Design Type | Standard |
| Food Grade | Yes |






Get Latest Price
| Container Material | PET |
| Capacity | 100 ml |
| Cap Type | Screw Cap |
| Container Color | White |
| Sealing Type | Induction Seal |
| Usage | Nutraceutical, Softgels, Tablets, Ayurvedic, Capsules |
| Shape | Round |
| Features | Leak Proof |
| Food Grade | Yes |
| Country of Origin | Made in India |










Get Latest Price
| Capacity | 25 ml |
| Material | Acrylic |
| Jar Color | Transparent |
| Application | Food Packaging |
| Closure Type | Screw Cap |
| Cap Color | Golden White Black Transparent |
| Color | Transparent |
| Plastic Material | ABS |
| Packaging Size | 1000 |
| Cap Type | Screw |







Get Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 PCS |
| Capacity | 100 ML |
| Country of Origin | Made in India |
| SIZES | 60/100GMS |
| COLOR | WHITE/IVORY |
| CAP COLOR | CUSTOMISED |
Sandeep Kumar (Owner)
Aan Packs
1408/1, Ground Floor, Tilak Bazar, Chandni Chowk, New Delhi - 110006, Delhi, India



