We are a leading Manufacturer of plastic shampoo bottle, hdpe pp bottles droppers, hdpe tube bottle, 100ml body lotion bottle, pet cosmetic bottle and hdpe round spray bottle from New Delhi, India.




Get Latest Price
| Capacity | 500 ml |
| Material | HDPE |
| Color | White |
| Packaging Type | cosmetics |
| Cap Type | PUMP NECK |
| Design Type | Round |
| Sealing Type | SCREW |
| Usage | Shampoo |
| Shape | Round |
| Finishing | HDPE MATT FINISH |

₹ 3 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 20 ml |
| Color | White |
| Flexibility | Soft |
| Material | HDPE |
| Base Shape | Round |

₹ 6 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 100 ml |
| Shape | Curve Bottle |
| Color | White and Purple |
| Flexibility | Soft |
| Material | HDPE |

₹ 24 / PieceGet Latest Price
| Material | Plastic |
| Size | 100 ml |
| Freezer Safe | Yes |
| Leakage Proof | Yes |

₹ 6 / PieceGet Latest Price
| Available Design | Plain |
| Cap Type | Flip Top |
| Capacity | 200 ml |
| Color | White and Blue |
| Material | PET |
With the constant endorsement of our diligent experts, we are engrossed in presenting a highly qualitative PET Cosmetic Bottle to the industry.

₹ 10 / PieceGet Latest Price
| Size | 6 Inch |
| Color | White |
| Material | HDPE |
| Capacity | 200 ml |
| Base Shape | Round |

₹ 6 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 250gms,500gms,1kg |
| Usage | Personal Care |
| Usage/Application | Pharmaceutical |
| Shape | Round |
| Cap Type | Screw Cap |
| Color | White |
| Chemical Resistance | Yes |
| Transparency | No |
| Use For Storage | Chemical |
| Is It Portable | Portable |

₹ 8 / PieceGet Latest Price
| Cap Type | Easy Open End |
| Capacity | 200gm |
| Color | White |
| Usage | Personal Care |
| Material | PET |
| Freezer Safe | Yes |
As per the increasing and altering demands of our valued customers, we offer an innovatively developed Talcum Powder Bottle.

₹ 10 / PieceGet Latest Price
| Color | White and Blue |
| Material | HDPE |
| Capacity | 100,200 gm |
| Base Shape | Round |

₹ 60 / PieceGet Latest Price
| Size | 30-50 ml |
| Color | White |
| Material | Plastic |
| Features | Leakage Proof |

₹ 60 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 30 ml |
| Cap Type | Dispenser Pump |
| Shape | Oval |
| Color | Transparent |
| Design Type | Standard |
| Finish | Smooth |
| Material | Acrylic |
Sandeep Kumar (Owner)
Aan Packs
1408/1, Ground Floor, Tilak Bazar, Chandni Chowk, New Delhi - 110006, Delhi, India









