Providing you the best range of traiangle capsule container, black triangle capsule bottle, capsule round containers, pharmaceutical capsule container, hdpe capsule jar and triangle capsule bottle with effective & timely delivery.




₹ 5 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 800 Piece |
| Capacity | 50 ml |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | HDPE |
| SHAPE | TRIANGLE |
| CAP | SCREW |
| SIZES | 40/70/130 ML |








₹ 6 / PieceGet Latest Price
| Material | Plastic |
| Capacity | 250 Gram |
| Color | Black |
| Freezer Safe | Yes |







Get Latest Price
| Capacity | 100 ml |
| Lid Type | Screw Cap |
| Cap Type | Twist Lock Cap |
| Material Type | PP (Polypropylene) |
| Color | Transparent, Black |
| Shape | Round |
| Features | Leak Proof |
| Country of Origin | Made in India |









Get Latest Price
| Minimum Order Quantity | 750 Piece |
| Capacity | 50 ml |
| Country of Origin | Made in India |
| COLOR | BLACK / WHITE |
| SIZES | 60ML/90ML |
| CAP | SCREW |










Get Latest Price
| Capacity | 100 ML |
| Jar Shape | Round |
| Material | HDPE |
| Neck Size | 28 mm |
| Jar Color | Black |
| Usage | Pharma |
| Closure Type | Screw Cap |
| Color | Amber |
| Shape | Round |
| Jar Grade | Food Grade |









Get Latest Price
| Capacity | 60 ml |
| Material | HDPE |
| Country of Origin | Made in India |
| Shape | Triangular |
| Color | White |
| Design | Capsule |











Get Latest Price
| Capacity | 10ML |
| Bottle Color | Amber |
| Cap Type | Screw Cap |
| Usage/Application | Pharma |
| Color | Amber |
| Design Type | Round |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |


₹ 19 / PieceGet Latest Price
| Cap Type | Screw Cap |
| Material | HDPE |
| Freezer Safe | Yes |
| Capacity | 500ml , 1ltr |





₹ 3 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 30-100 ml |
| Material | PET |
| Color | White |
| Features | Leak Proof |
| Country of Origin | Made in India |
| Base Round | Round |
By keeping track with the modern trends, we are bringing forward a wide series of Flat Dropping Bottle to our valued patrons.





₹ 3 / PieceGet Latest Price
| Material | PET |
| Country of Origin | Made in India |
| Capacity | 100 ml |
| Shape | Round |
| Cap Type | Screw Type |
Backed with support of experts, we are occupied in providing a flawless series of Syrup Bottles to valuable customers.








Get Latest Price
| Container Type | Tablet Bottle |
| Capacity | 90ml |
| Material | PET |
| Closure Type | Screw Cap |
| Color | Black |
| Container Color | Amber |
| Usage | Tablets |
| Sealing Type | Wad Sealed |
| Pack Size | 100 pcs |
| Shape | Round |






Get Latest Price
| Jar Material | PET |
| Capacity | 250 ml |
| Material | PET |
| Cap Type | Screw Cap |
| Jar Shape | Round |
| Jar Color | Transparent |
| Size | 250ml |
| Model Name/Number | 250CC PET CAPSULE CONTINER |
| Sealing Type | Screw Cap |
| Country of Origin | Made in India |






₹ 6 / PieceGet Latest Price
| Container Material | PET |
| Cap Type | Screw |
| Capacity | 100-150 ml |
| Usage/Application | Pharma |
| Color | Transparent |
| Container Color | White |
| Sealing Type | Wad Seal |
| Usage | Tablets, Capsules |
| Base Shape | Round |
| Material | PET |





₹ 7 / PieceGet Latest Price
| Cap Type | Screw Cap |
| Capacity | 500ml |
| Container Color | White |
| Sealing Type | Wad Seal |
| Color | White |
| Usage | Beverage |
| Material | PET |
| Shape | Round |
| Neck Size | 28 mm |
| Label Area | Full Wrap |








Get Latest Price
| Minimum Order Quantity | 441 Piece |
| Capacity | 100 ml |
| Country of Origin | Made in India |
| COLOR | BLACK/WHITE/GREEN |
| SIZE | 90ML/200ML |
| NECK SIZE | 40MM |










Get Latest Price
| Container Material | PET |
| Capacity | 150 ml |
| Cap Type | Screw Cap |
| Container Color | Amber |
| Sealing Type | Wad Seal |
| Usage | Capsules |
| Features | Leak Proof |
| Shape | Round |
| Neck Size | 38 mm |
| Country of Origin | Made in India |












Get Latest Price
| Capacity | 250 ml |
| Shape | Round |
| Cap Type | Press and Twist Caps |
| Features | Leak Proof |

Get Latest Price
| Shape | Round |
| Capacity | 500ml |
| Color | Green |
| Pattern | Plain |
| Material | PET |
| Freezer Safe | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
Sandeep Kumar (Owner)
Aan Packs
1408/1, Ground Floor, Tilak Bazar, Chandni Chowk, New Delhi - 110006, Delhi, India
















